22.10.2010 Tarnogórska premiera filmu Byzuch 2

Jedziemy z wizytą, czyli „Byzuch 2 Rewizyta”

Prawie dwa lata temu w Galerii Satyry „NaTynku” oglądaliśmy film Eugeniusza Klucznioka pt: „Byzuch”. Była to historia o tym, jak mieszkający od 20 lat w Niemczech Jorg wraz ze swym kolegą przyjechał w odwiedziny na Śląsk. Nieznajomość aktualnej rzeczywistości i błędne o niej wyobrażenia spowodowały wiele zabawnych sytuacji, które podczas oglądania filmu raz po raz wzbudzały salwy śmiechu.

Z Gienkiem, czyli Eugeniuszem Kluczniokiem, jesteśmy zaprzyjaźnieni, więc już wówczas po koleżeńsku odgrażał się, że teraz jego kolej jechać z byzuchem do Niemiec.

Najwyraźniej żartów sobie nie robił, pojechał, wrócił i „pojechał”. A wraz z nim cała poprzednia ekipa z m.in. Jerzym Cnotą, Jerzym Haberstrohem i Grzegorzem Stasiakiem w roli ojca Maryjana - oczywiście też się musiał wkręcić.

Będzie w filmie Jerzy Janeczek (Witia z trylogii o Kargulach i Pawlakach), który wystąpił w poprzednim filmie Klucznioka pt. "Bajzel po polsku". Dołączyła Marzena Kipiel-Sztuka, znana jako żona Ferdka Kiepskiego z serialu "Świat według Kiepskich".

Dnia 22 października w Klubie 22 odbędzie się tarnogórska premiera filmu „Byzuch 2 Rewizyta”. Przyjedzie część filmowej ekipy, ale premiera prawdopodobnie nie będzie. Mimo to, z miejscami w lożach może być kiepsko, bo ciągle w budowie, więc zapraszamy wszystkich punktualnie o godz 19. Wstęp wolny, bo w naszej Galerii nikt biletów sprzedawać nie chce. Za to „Byzuch 2” będzie do nabycia na miejscu tak, by można było raz jeszcze obejrzeć go w domu, nauczyć na pamięć i posłużyć jako instrukcją „Jak jechać na byzuch”, gdyby komuś wypadło, a nie wiedział jak, i że trzeba wziąć ze sobą Zwerga. W tej roli prawdziwy krasnal, tyle że z plastiku. W pozostałych znani już z innych, żywych i barwnych ról w produkcjach Klubu Filmu Niezależnego: Aleksandra Harazim, Piotr Mitko, Ireneusz Boczkowski i Andrzej Domin. Reżyserem scenarzystą i autorem muzyki jest Eugeniusz Kluczniok, ale za zdjęcia i montaż odpowiada Mirosław Ropiak. Komu to odpowiada zapraszamy i prosimy pamiętać: Galeria Satyry „NaTynku” - Klub 22 w Sowicach – godz 19.

Mieczysław Filak

Brak zdjęć w tej galerii.