16.07.2009 Wernisaż wystawy Janusza Kożusznika oraz występ kabaretowy Grzegorza Stasiaka
Tego dnia Galeria Satyry Na Tynku przygotowała dla swoich sympatyków satyryczną ucztę. W pierwszej części wieczoru otwarta została wystawa Janusza Kożusznika. Większość z przeszło 60 prac ukazuje dorobek artysty prezentowany w Szkle Kontaktowym - programie TVN. W drugiej części przed publicznoścą wystąpił Grzegorz Stasiak, kabareciarz, aktor, instruktor jazdy (znany również z programu TVN). Wieczór pełen śmiechu i dowcipu zakończył się grubo po północy.

zapraszamy do oglądania wystawy Janusza Kożusznika - wystawa czynna będzie do końca sierpnia

Tygodnik Gwarek:
Frywolnie o śląskości

2009-07-20

Zupełnie inni a jednak można doszukać się pewnych podobieństw. Co łączy Janusza Kożusznika i Grzegorza Stasiaka? Przede wszystkim poczucie humoru i śląskie korzenie. Artyści spotkali się w miniony czwartek w Galerii Satyry „NaTynku”. 16 lipca odbył się wernisaż prac Kożusznika uzupełniony występem kabaretowym Stasiuka.  - Czuję się trochę nieswojo – zaczął spotkanie Janusz Kożusznik. – Rysownicy zazwyczaj rysują, nie mówią – powiedział. Artysta urodził się w Bytomiu. Jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach – kierunku raczej średnio plastycznego. A jednak to właśnie rysunki satyryczne stały się jego rozpoznawalną marką.

Więcej w "Gwarku" z 21 lipca.
__________
Janusz Kożusznik - urodził się w 1951 roku w Bytomiu. Jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Przez kilkanaście lat pracował jako projektant zakładów przeróbki węgla kamiennego i brunatnego w kraju i za granicą. Jako rysownik debiutował rysunkiem prasowym w 1999 roku. Rysował dla takich czasopism jak: Charaktery, Puls Biznesu, Trybuna Śląska, Wieczór, Dziennik Zachodni, Rytmus Zivota, Życie na Gorąco, Gilotyna. Stale współpracuje z Integracją Europejską, Przeglądem, Sportem, Panoramą, Dziennikiem Bałtyckim, Super Expressem i kilkoma innymi. Jest autorem kilkunastu okładek książek i podręczników, z których część ilustrował także swoimi rysunkami. Wziął udział w trzech konkursach, otrzymując jedną nagrodę i dwa wyróżnienia. Miał trzy wystawy indywidualne i kilka zbiorowych. Od stycznia 2002 jest prezesem Stowarzyszenia Aktywnej Satyry.

Grzegorz Stasiak
- śląski aktor i kabareciarz urodzony w Rudzie Śląskiej. W latach 2000-2002 był członkiem Kabaretu Śląskiego, w 2002 roku założył Kabaret Mieszany. Brał udział w "Telefonie Szczęścia" emitowanym przez lokalną telewizję Elsat oraz w programie "Na Wesoło i po śląsku", prowadzonym na falach Radia Piekary. W Radiu eM prowadzi program "Obrazki śląskie" natomiast w Radiu Vanessa prowadzi "Biesiadę Śląską". Publikuje felietony pisane w gwarze śląskiej na łamach "Wieści Gliwickich". Jest laureatem konkursu "Po naszymu, czyli po śląsku" i zwycięzcą "Maratonu uśmiechu". Prowadził wraz z Małgorzatą Mandryk program "Nauka Jazdy", emitowany przez sieć kanałów TVN. Filmografia: "Byzuch" jako Proboszcz (2008), "Kant-Pol" jako Grzegorz (2006), "Barbórka" jako Górnik pod windą (2005), "Msza" jako Sztajger (2005), "Jak przed wojną" jako Gerard (2004), "Angelus" jako Ewald (2001), "Święta wojna" jako Alojz (1999-2006).