16.12.2008 Powiatowa kolorowanka - wieczór dla dzieciaków
Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Powiatu Tarnogórskiego starostwo wydało kolorowankę. W książeczce zatytułowanej „Podróż po Powiecie Tarnogórskim” znaleźć można rysunki autorstwa Mirosława Ogińskiego oraz wiersze Damiana Stadlera.

Kolorując obrazki dzieci poznać mogą najciekawsze miejsca Powiatu Tarnogórskiego i związane z nimi legendy, począwszy od rolnika Rybki, dzwonnicy Gwarków, poprzez pałace w Świerklańcu, Nakle i Brynku, po Muzeum Chleba w Radzionkowie, drewniany kościółek w Miasteczku Śląskim, most nad Mała Panwią i kolejkę wąskotorową.

Spotkanie promocyjne związane z tym wydawnictwem odbyło się
16 grudnia w Klubie 22 - Galerii Satyry Na Tynku w Czarnej Hucie. Imprezę powiatową zdominowały dzieci. Co prawda obecni byli: starosta Józef Korpak, wicestarosta Artur Maligłówka, skarbnik Ewa Wachowiak oraz członkowie Zarządu: Krystyna Kosmala i Sławomir Wilk, jednak uwaga skupiała się na dzieciach ze świetlic środowiskowych i parafialnych z Tarnowskich Gór.

Dzieci oceniały i głosowały na najlepiej pokolorowane strony. W szranki stanęli trochę starsi uczestnicy: obaj starostowie, senator Maria Pańczyk, poseł Tomasz Głogowski, dyrektor muzeum Zofia Krzykowska, Marian Sas ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Krzysztof Mazik i wielu innych. Dzieci zdecydowały, że najlepiej strony pokolorowali: wicestarosta Artur Maligłówka (2 strony – za każdą porcelanowa krowa – I miejsce), Sławomir Wilk – także I miejsce (także za dwie strony,) Joachim Ganszyniec – wiceprzewodniczący Rady Powiatu – II miejsce, Jan Hahn – także II miejsce za jedną stronę.

Dzieci otrzymały prezenty i w podzięce przedstawiły program artystyczny. Potem z dorosłymi śpiewały kolędy. W podobny sposób malowanka i Powiat Tarnogórski będą promowane w innych gminach powiatu. Impreza była ze wszech miar udana i komplementy gości i zwierzchników były zasłużone. Starosta musiał zresztą wypisać około 50 dedykacji.

Najlepiej ocenione przez dzieci kolorowanki wkrótce dostępne będą na portalu www.tg.net.pl, gdzie nabyć będzie je można w ramach specjalnej aukcji. Dochód z aukcji przekazany zostanie tarnogórskim świetlicom.

Zdjęcia autorstwa Alicji Kosiby-Lesiak: