12.12.2008 Rozstrzygnięcie konkursu na satyryczną kartkę bożonarodzeniową
W ubiegły piątek rozstrzygnięto konkurs na satyryczną kartkę bożonarodzeniową, ogłoszony już po raz drugi przez Galerię Satyry Na Tynku. Na konkurs przesłano kilkadziesiąt prac z całej Polski. Trzy pierwsze nagrody otrzymali: Szczepan Sadurski, Henryk Cebula oraz Marek Gliwa. Wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe otrzymała Dominika Dembończyk, która wykonała kartki zawierające lokalne - tarnogórskie akcenty.
Po rozstrzygnięciu konkursu w Galerii Satyry wystąpił zespół Another World.
_________
Zespół Another World powstał w lutym 2007 roku, założony został przez kolegów ze szkolnej ławy - Tomka Stebla i Adama Białeckiego. Adam przyprowadził basistę Daniela Niewińskiego, Tomek zwerbował gitarzystę - Michała Rupika. Wkrótce dołączył również do nas wokalista - Przemek Uliczka. Część składu pochodzi z Tarnowskich Gór, a część z Kalet zespół spotyka się na próbach w Miejskim Ośrodku Kultury w Miasteczku Śląskim.
Zespół Another World gra w stylu heavy metalowo - hardrockowym, pierwszy koncert miał miejsce w czerwcu 2007 roku, od tego czasu zespół zagrał na kilkunastu większych imprezach, ostatnim sukcesem był Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych organizowany przez Powiat Tarnogórski, na którym zdobył pierwsze miejsce oraz Festiwal Zespołów Undergroundowych Guido Space 2008 gdzie został wyróżniony.

Satyra z ekonomią

2009-01-05

Michał Ogiński z Radzionkowa został laureatem konkursu na komiks o tematyce ekonomicznej, zorganizowany przez fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju. 18 grudnia odbyła się w Warszawie uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród.

Celem konkursu było zgromadzenie prac, które pomogą fundacji w obalaniu mitów ekonomicznych. Jury, w którym zasiedli: Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady Fundacji oraz znani satyrycy i rysownicy: Jacek Fedorowicz, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki, Michał Ogórek, Marek Raczkowski i Antoni Rodowicz, wybrało i nagrodziło najlepsze z ponad stu komiksów.

Więcej w "Gwarku" z 6 stycznia.