05.2008 Nagrania Telewizji SILESIA w Galerii Satyry Na Tynku
W dniu 22 kwietnia do Galerii Natynku zjechała ekipa Telewizji SILESIA, by okiem kamery przyłapać słynnych Masztalskich, którzy w cyklu "Wywiady z Gwiazdami" znęcali się nad słynną śląską piosenkarką Moną Lisą. Zasypując ją dowcipami, wpierw zmusili do zaśpiewania nastrojowej piosenki, by potem torturować pytaniami o artystyczną przyszłość i plany. Z uśmiechem, którego prawdziwa Mona Lisa da Vinci mogłaby zazdrościć (zresztą nie tylko, a wokalu zwłaszcza) piosenkarka poradziła sobie z Aleksandem Trzaską (Masztalskim) i Jerzym Ciurlokiem (Ecikiem). A nie jest to łatwe z kabareciarzami i twórcami serii książek z dowcipami wydawanych pod tytułem "Klub Masztalskiego". Łącznie Masztalscy wydali 10 książek i około 30 kaset. To sprawia, że satyrycy z Galerii Natynku, działającej dopiero od września w Klubie 22, nie mogą z nimi w żaden sposób konkurować. Na razie. Na razie nie mówimy też obu Panom "Żegnajcie"! Bo ujawnili, że zawitają jeszcze do Natynku. Mimo tego, że obaj panowie znają ponad 30 tysięcy śląskich dowcipów - będąc pod wrażeniem - wierzymy bez zastrzeżeń. To wbrew pozorom poważni ludzie. Czemu się dziwić nie należy, bo tylko tacy mogą dostrzec i śmiać się z rzeczy niepoważnych. Potrafią też z siebie. Np. tak: Sąsiad pyta Masztalskiego, który lubi podróże i alkohol: - Gdzie ostatnio robiliście Wywiad z Gwiazdą? - Nie wiem. Ale zobaczę na SILESII. Panie Masztalski! Będzie szybciej obok - w galerii.

Nagrania bacznie śledził Mieczysław Filak